Gråkallen
Da ble det rom for en ørliten tur i dag også. Gråkallen er ikke det heftigste som finnes der ute, men etter en lang dag i bilen var den akkurat passe.
Jeg kjørte opp til Skistua. Derfra er man bare en liten alpinbakke unna toppen. Subsidiært kan man velge en rute som slynger seg i zik-zak opp bakken. Det blir lengere, men mindre bratt. Jeg tok en Brum og valgte begge. Oppover gikk jeg stien rett opp bakken, mens ned igjen gikk jeg zik-zak’en. Det er vel ikke noe mer enn en 100 meters stigning, men nok til å få litt puls.
Utsikten fra toppen var fremragende 360 graders utsyn over bymarka, Trondheim, Trondheimsfjorden, Fosen og Trollheimen, for å nevne noe. Det var litt disig, så det lengst unna ble noe uklart.
En veldig fin tur som kan gjøres lengre ved å parkere litt lenger unna. Forholdene ligger til rette for det.
Kart:
Bilder:
Legg igjen et svar
Want to join the discussion?Feel free to contribute!